De Europese Commissie stapt naar het Europese Hof van Justitie vanwege het bevoordelen van de NS op de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland. Het is een tik op de vingers voor het kabinet.
Volgens de Europese regels had het vorige kabinet de NS niet zomaar het hoofdspoornetwerk mogen gunnen zonder voorstellen van concurrenten in overweging te nemen. Nederland had dat beter moeten onderzoeken. “Concurrentie is essentieel op het spoor”, meent de Commissie. “Om passagiers betere en innovatievere service te verlenen tegen een lagere prijs.”
Het draait om de concessie die het kabinet heeft afgegeven om de komende tien jaar de belangrijkste spoorverbindingen te exploiteren. Bijna de hele Tweede Kamer schaarde zich achter dat besluit, uit angst dat meer concurrentie versnippering van… lees hier verder