Silvester Klaasman – Gemeente Eindhoven heeft de ontwikkeling van het Stadhuisplein gegund aan architectenbureau Bygg Architecture & Design. Het bureau won mede dankzij het plan om de Dommel door het plein te laten lopen.
In september presenteerden drie architectenbureaus hun plannen voor het Stadhuisplein. “Wij halen de Dommel naar binnen, daardoor krijgen we het water in de stad. Dit doen we door de Dommel te meanderen. In combinatie met het groen, krijgen we zo een heel divers centrum.”
“Met het groen en het water proberen we de stad leefbaar te houden voor de toekomst. Er komen natuurlijk veel inwoners bij en dus voeg je heel veel steen toe, daar moet je groen en water tegenoverstellen om de stad af te koelen”, zei architect… lees hier verder