Workshop kosten besparen op energie!

Startdatum:
19-04-23 14:00

De energiekosten moeten omlaag! Voor bedrijven in de maakindustrie zijn de extreme kosten voor energie een hoofdpijndossier. Die zijn sinds eind 2020 wel drie tot vijf keer zo hoog. De extreme kostenstijging van energie werkt ook door in de inkoop van grondstoffen en transport. En de loonkosten stijgen. Klanten betalen nooit de hele rekening. Hoe red je je marge?


Op 19 april organiseert Erik de Ruijter, De Transitiemakelaar, een workshop energiebesparing. Aan de hand van 6 onderwerpen en met behulp van de tool `De Innovatiespin©’ worden acties uitgewerkt. En bedenk: besparen op je energieverbruik verlaagt ook de CO2-emissie van je producten!

Zes acties om je kosten te verlagen
Herstel je marge door je energiekosten fors en snel te verlagen! Door stuurmenskunst, lef en flexibiliteit. In de workshop energiebesparing gaan we in op de uitdagingen waar je als ondernemer zelf aan het roer staat. Om acties goed uit te werken maken we gebruik van de tool `De Innovatiespin©’. En bedenk: besparen op je energieverbruik verlaagt ook de CO2-emissie van je producten!

Eerst worden kort kansen op bekende onderwerpen besproken:

  • De verplichte Energiebesparende maatregelen in de productie en op kantoor (informatieplicht en EML-lijst Erkende Maatregelenlijsten energiebesparing (EML) (rvo.nl) en
  • De verplichtingen voor het energielabel C voor kantoren.
  • Met acties voor energie besparen in het transport sluiten we af.

Ruim aan bod komen daarna nieuwe kansen door de grote veranderingen in de energiemarkt:

  • Productie afstemmen op de onbalans in het aanbod en de vraag naar energie.
  • Zelf duurzame stroom inkopen en opwekken (zon op dak; ook los van het net).
  • Strategisch samenwerken met energieleveranciers van duurzame energie.

Gegevens workshop
De workshop energiebesparing wordt gehouden bij HAVAL Packaging te Gemert op 19 april. Inloop vanaf 13.30 uur. De workshop duurt van 14.00 tot 17.00 uur. De workshop is voor directie en MT-leden van (mkb-)bedrijven in de maakindustrie. De inleiders zijn Erik de Ruijter, de Transitiemakelaar en André Dippell, directeur OM nieuwe energie en is in samenwerking met de brancheverenigingen NRK Verpakkingen, NVR TRA, KVGO en CBM.

Vervolgproject
Bedrijven kunnen na deelname aan de workshop energiebesparing ook meedoen aan een gezamenlijk project waarin zij hun acties uitvoeren. De transitiemakelaar ondersteunt bedrijven bij de subsidieaanvraag in de RVO-regeling Subsidie Circulaire ketenprojecten Subsidie Circulaire ketenprojecten (rvo.nl).