Rijkswaterstaat heeft een belangrijk uitgangspunt toegevoegd aan de aankomende aanbesteding voor de bouw van de nieuwe westboog van de Van Brienenoordbrug. De aannemer die contract 2 binnenhaalt, moet de nieuwe brugboog assembleren uit minimaal vijf boogsegmenten en vijf deksegmenten. Dat uitgangspunt was tijdens de marktconsultatie in maart nog niet bekend en wordt nu voorafgaand aan de aanbesteding met de markt gedeeld.
De opdracht omvat de bouw van de nieuwe westboog van de Van Brienenoordbrug in Rotterdam. Rijkswaterstaat kiest voor een Engineering & Construct-contract (E&C), waarbij de opdrachtgever een DO+ (Definitief Ontwerp Plus) aanlevert. De aannemer werkt dat vervolgens uit tot een uitvoeringsontwerp (UO).
Assemblage op Duivelseiland
De nieuwe westboog wordt geassembleerd op de Circulaire Werf Duivelseiland in Dordrecht, die Rijkswaterstaat hiervoor beschikbaar stelt. Nieuw is dat de aannemer de… lees hier verder




