Professioneel beïnvloeden in inkoop en contractmanagement

Startdatum:
01-10-26 09:30

  • Locatie Utrecht
  • Deelnemers Maximaal 12 deelnemers
  • Niveau Hbo werk- en denkniveau
  • Duur 3 dagen binnen 3 maanden
  • Prijs € 2145 (btw vrij)

Inkopers en contractmanagers bewegen zich in een dynamisch krachtenveld van interne klanten, leveranciers en andere stakeholders, waarin belangen niet altijd gelijk lopen. Of het nu gaat om het voorbereiden van een inkooptraject of het managen van een lopend contract: succes vraagt om het vermogen om richting te geven, verwachtingen expliciet te maken, anderen te ontwikkelen en in beweging te krijgen.

In deze praktijkgerichte training ontwikkel je jezelf tot een stevige gesprekspartner die zowel inhoudelijk adviseert, effectief beïnvloedt als doelgericht coacht binnen complexe inkoop- en contractmanagementomgevingen.

Tijdens drie praktische trainingsdagen leer je de vaardigheden om effectiever te adviseren (voorkant van het proces), samen te werken en invloed uit te oefenen binnen complexe stakeholderomgevingen (uitvoering en contractfase). Aan de hand van praktijkcasussen uit zowel de inkoop- als contractmanagementpraktijk leer je hoe je jouw expertise overtuigend inzet, weerstand constructief benadert en resultaten behaalt zonder formele macht.

Voor wie
Deze training is bestemd voor inkopers, contractmanagers, leveranciersmanagers, categoriemanagers en andere professionals die werkzaam zijn op het gebied van inkoop, aanbesteding of contractmanagement. De training is ook interessant voor professionals die willen doorgroeien naar een rol waarin adviseren, sturen, coachen en beïnvloeden centraal staan.

Resultaat
Na afloop van de training:

  • heb je inzicht in de kerncompetenties van een invloedrijke inkoopadviseur of contractmanager;
  • bouw je sterke werkrelaties op en maak je verwachtingen expliciet (psychologisch contract);
  • maak je meer impact in gesprekken door expertise, overtuigingskracht en coachende vaardigheden te combineren;
  • ben je vaardig in stakeholdermanagement en effectief opereren in een politiek krachtenveld;
  • stuur je op afspraken en contractprestaties en spreek je stakeholders daarop aan;
  • coach je stakeholders (bijv. interne klanten) naar effectiever gedrag en betere samenwerking;
  • beschik je over praktische vaardigheden in feedback geven, overtuigen, onderhandelen en conflicthantering;
  • heb je inzicht in je persoonlijke stijl, sterke punten en ontwikkelpunten als adviseur en beïnvloeder.

Opzet en aanpak
De training is zeer praktisch van opzet. Het programma is opgebouwd rondom de verschillende situaties waarin inkopers en contractmanagers invloed moeten uitoefenen. Daarbij komen zowel de interne organisatie als de samenwerking met leveranciers aan bod.

Gedurende alle trainingsdagen staat oefenen centraal. Je werkt actief met praktijksituaties uit zowel de inkoop – als contractmanagementpraktijk, rollenspellen, simulaties en reflectie-oefeningen. Nieuwe vaardigheden worden steeds kort geïntroduceerd en vervolgens direct toegepast in concrete oefeningen.

Er is veel ruimte voor eigen casuïstiek, reedback en leren van elkaar. Tussen de trainingsdagen pas je het geleerde direct toe in je eigen praktijk zodat het leereffect wordt versterkt en geborgd.

Online leren bij Conducto
Deelnemers krijgen toegang tot een online leerplatform. Hierin ga je actief aan de slag met de stof op een moment dat het jou uitkomt. Factsheets, online minicolleges, video’s, leestips, samenvattingen, bonusmodules en kennistests maken onderdeel uit van de e-learning. Je doorloopt deze e-learning voorafgaand aan een fysieke lesdag. Het voordeel hiervan is de homogeniteit ten aanzien van het kennisniveau onder de deelnemers. Een docent kan hierdoor tijdens een lesdag dieper op de stof ingaan waardoor er ruimte is voor interactie zoals onze deelnemers dat van ons gewend zijn.

Investering
De investering per deelnemer bedraagt € 2145,- (vrij van btw). Dit is inclusief toegang tot het online leerplatform met e-learning, alle (digitale) lesmaterialen, de lesdagen, catering op de opleidingslocatie en een certificaat van deelname.

Trainingsdagen
Najaar 2026: 1 oktober, 5 november en 3 december van 09.30 uur tot 16.30 uur.

Locatie
Domstad Locatie Hogeschool Utrecht | Koningsbergerstraat 9, 3531 AJ Utrecht (030 – 29 27 777)